Zesilovač s TDA2005

Temsi | 7.prosinec 2011, 20:04 - | 1 Audio
Tento zesilovač mi daroval jeden žák základní školy s tím že jej nedovede sestavit. Jelikož to bylo zadarmo, tak jsem jej tedy vzal a sestavil, zapojení fungovalo na první zapojení, jen bylo třeba upravit vstupní citlivost, která byla 30mV. Jedná se o katalogové zapojení TDA 2005 do můstku. TDA je v pouzdře MULTIWATT 11 a má sloužit jako zesilovač zabudovaný v autorádiu, lze jej napájet zdrojem 8-18V. Já používám na napájení autobaterii, tedy 12V. K zesilovači jsem připojil reprobedny neznamého výkonu o impedanci 4R. Jsou to staré repráky, které se dávaly před časem dozadu automobilu... Zesilovač používám jako poslech rádia při různých konstrukcích na stole, pro tuto aplikaci bohatě dostačuje.

Do katalogového listu můžete nahlédnout ZDE

Stavebnice je na prodej např. ZDE

Schéma je stejné jako v katalogu, takže jej sem nebudu dávat.

Osazený modul, správně by se mělo použít konektorů FASTON, ale jelikož zesilovač nemá téměř žádnou cenu, napájel jsem přívody přímo na konektory.

Komentáře

Zesilovač s TDA2005

  • anonymus
    4.prosinec 2016, 16:34,

    Dobrý den. Tento zesilovač mám taky a přesně v tomto provedení. Kupoval jsem ho na této adrese v e-shopu. Byl to hotový a oživený odul. Jen jej připojit a může plnit svojí funkci...

    https://www.gme.cz/stavebnice-ezk-ksj4005hx-integrovany-koncovy-zesilovac-2-x-20-w