Zesilovač Tesla Music 70

Temsi | 15.září 2011, 22:18 - | 5 Audio
Tesla Music 70 je nízkofrekvenční monofonní zesilovač napájený ze síťového napětí 120V/220V. Zesilovač se skládá z části napěťové a z části výkonové. Napěťová část je plně tranzistorová, výkonová část spolu s budícím stupněm je elektronková a pracuje v dvojčinném zapojení ve třídě B. Čistý výkon je 50W do 8R,15R a 200R (100V rozvod). Obsahuje 7 vstupů, z toho dva kytarové jsou osazeny jackem 6,3mm. Na předním panelu se nachází indikátor vybuzení (magické oko EM 84) a potenciometry pro ovládání třech nezávislých vstupů a také korekcí. Je to i dnes dobrý stroj za slušné peníze. Mé počínání s ním vedlo následujícím způsobem: Bylo potřeba seřídit klidové proudy dvojici koncových elektronek EL 34, které byly rozladěny. Dále bylo potřeba vyměnit germaniové tranzistory v předzesilovači a korekcích, protože ty původní už hodně šuměly. Když začal obstojně hrát zaměřil jsem se na vrchní kryt a přední panel. Přední panel stačilo vyčistit, ale s horním krytem to bylo horší. Nezbývalo nic jiného než důkladně osmirkovat povrch a přestříkat barvou, což jsem také udělal. Výsledek mého snažení můžete vidět na níže přiložených fotografií. Stačí jen dodat, že zesilovač hraje krásným čistým zvukem s dynamickými basy. Zesilovačem hraju na dvou 50W reprobednách a jsem s nimi spokojen.


Vyčištěný přední panel a vyměněny knoflíky u potenciometrůPřestřikaný horní kryt a mřížkaFotka vnitřku před čištěním, aktuální bohužel nemám, jelikož se mi jej už nechce rozebírat
Komentáře

Zesilovač Tesla Music 70

 • Dany
  3.leden 2021, 21:43,

  Hezky den, zrovna jsem se k jednomu tomuto stroji dostal, xhybi mi pro zacatek dva spodni male knofliky. Daji se nekde sehnat nebo jste nechal soustruzit ? Dekuji za info a preji hezky den.
  Danydudas87@gmail.com


 • Temsi
  22.říjen 2014, 16:01,

  Zdravím, na úpravu stereo by se musely použít dva konce těchto zesilovačů. Pro napájení použít silnější transformátor. Možná by šlo využít i napájecí transformátor ze zesilovače Music 130. Signál pak přivést přes potenciometry na trimr u elektronky EF86. Magnetofon a CD lze napojit přímo, ale gramofon by musel mít předzesilovač. Pokud jde o gramofon s magnetodynamickou přenoskou tak pak s RIAA charakteristikou jak píšete.


 • Kopřiva
  22.říjen 2014, 05:46,

  Dobrý den,
  zajímám se o tyto tesla zesilovače, proto mi dovolte jednu otázku.Jak moc jste upravil koncový stupeň aby jste ho mohl používat pro stereo (vím že musí být použity dva). Zajímá mě, jestli je to v domácích podmínkách těžké. Hlavně pro co jej využíváte? Jde mi o přehrávání MC CD LP, takže jaké by byli třeba předzesilovače? Vím že pr oLP je to předzesilovač s RIAA charakteristikou.
  Kopřiva


 • Temsi
  19.duben 2014, 10:40,

  Zdravím, děkuji za komentář, taky používám jenom lampový konec bez předzesilovačů. I když mám EL34 v půlce svého života, zesilovač hraje stále bezvadně. Používám jej téměř každodenně.


 • dono@letnet.sk
  19.duben 2014, 09:21,

  Dobrý deň,
  Vaše slová uznania ohľadom Music 70 Tesla ma skutočne potešili, beriem ich ako veľmi hodnotnú a korektnú.
  V rokoch 1970 ...som na nich hrával v rockovej kapele. Tých ubehnutých cca 40 rokov ich zvuk stále mi ako si doznieval. Až pred rokom sa mi podarilo zaobstarať 2 ks so zámerom využiť tieto úžasné stroje na stereo. Pustil som sa do ich opravy a výsledkom je, že mám doma dva Tesla zosilňovače v pôvodnej kráse, s úžasným zvukom bez najmenších rušivých napätí (využívam s malou úpravou len konce).
  Chýbaly z nich elektrónky a moduly, pochádzali však zo šetrného prostredia. Teraz z nich mám veľkú radosť, sú pre mňa kultovou realitou...
  Nie som tzv. Tesla maniak, mrzí ma však, že vo väčšine ich popisujú, ako nejaké druhoradé. Dynamikou a čistým zvukom prevýšili moje očakávania. Dúfam, že moje slová uznania prečítate.
  pekný deň praje
  Štefan