Zvedák pro motocykl

Teslatron | 24.březen 2013, 10:06 - | 4 Auto - Moto, Technika
Spíše než-li zvedák, lepší název by byl zvedací plošina. Při prohlížení jednoho z diskuzních fór, které navštěvuji jsem narazil na právě takovou konstrukci, která mě natolik uchvátila, že jsem si jí musel postavit taky.

Na stránkách velorexy.cz jsem objevil článek s výkresy. Ty jsou bohužel v tak malém formátu že jsou nečitelné. Poprosil jsem autora o vykresy v lepší kvalitě, jenže než se pán ozval, já byl nedočkavý a začal si rozměry vymýšlet podle sebe. Až když jsem měl podstatnou část nařezanou a něco již i povařeno pán se ozval s plány. Dávám vám je zde tedy pro inspiraci.S mou konstrukcí to porovnávat nemůžete.

Zvedák dostal oblíbený modrý lak (stejně jako štípačka) a doplnil jsem středovou vytahovací desku pro práci na motoru zespodu. V oblasti hrazdy pro hydraulický zvedák jsem dodal pár výztuh a nemám problém zvednout motorku o hmotnosti 106kg. Pro větší hmotnosti by již bylo potřeba vyztužit šikmá zvedací ramena. Fotku dodám později, jelikož teď zvedák vyfotit v konečném stavu není možné. Později bych také chtěl udělat svěrák na přední kolo, abych nebyl odkázaný jen na stojan. Snad vás to tedy také inspiruje jako mě a přeji mnoho úspěchů při konstrukci.

4.června 2013
Jak jsem slíbil, dodávám fotku finální verze

Komentáře

Zvedák pro motocykl

 • Teslatron
  3.únor 2014, 06:51,

  Těžko říci, zkus napsat přímo autorovi z velorexy.cz


 • zakgb
  31.leden 2014, 16:50,

  Ahoj kolik kilo to unese podle těch výkresů?


 • Teslatron
  6.listopad 2013, 20:59,

  Zvedák je navolno jelikož při zvedání lehce popojíždí pod příčku.


 • Jony
  6.listopad 2013, 18:19,

  Ahoj, ten hever je tam navolno? nebo je nějak upevněn..díky