Motocykl ČZ 125T

Teslatron | 24.listopad 2011, 14:48 - | 6 Auto - Moto, Technika


Tak to je ona ČZ 125T. Zároveň je mým vzorem pro renovaci té své.

(foto zdroj: jawarmaniak.wz.cz)

Už dlouhou dobu se mi hrozně líbily tyto poválečné zetky s ještě předválečným dizajnem. Podařilo se mi sehnat rám a tak základ už mám. Kolega měl motor a zbytek bude potřeba sehnat. Postupně sem budu dávat stav kompletace a pozdější renovace.

Rám má všechny držáky a je bez žádné hloubkové rzi.


Motor jsem sehnal bohužel bez zapalování a krytu. Jde protočit a všechny kvalty jdou.
24. Listopadu 2011

Balík s nádrží je doma. Popravdě jsem nečekal, že bude až tak velká. Doteď jsem byl zvyklý jen na nadrže pionýra a najednou oproti nim takový obr.


Mrzí mě že jsem si na fotografiích prodávajícího nevšiml že ma nádrž tyto promáčkliny, ale snad to nebude v dnešní době problém nechat vyklepat. Nádrž někdo měl nastříkanou stříbřenkou, která je už ale z 70% včechna pryč. Koukl jsem se i dovniř. Vnitřek nádrže není porezlý a je zevnitř cínovaná místo zinkování, jak jsem se domníval.


27. června 2012

Shánění chybějících dílů pokračuje pomalu. Sledovat jak motorka dostává ten správný vzhled ale stojí zato. K torzu, které mám přibyla přední vydlice s "hrncem" předního světla a hned to vypadá úplně jinak.

Komentáře

Motocykl ČZ 125T

 • Míra
  24.březen 2020, 12:52,

  Zdravím, já mám přesně opačný problém. Mám skoro všechny díly kromě rámu. Kdysi jsem totiž koupil jakýsi motocykl a následně zjistil, že to jsou díly z téhle zetky napasované na upraveném rámu TWN Triumph B 125. Přeju hodně štěstí. 
  P. S. Nedávno se začaly vyrábět replikové blatniky na tyto čízy.


 • Teslatron
  19.březen 2014, 20:45,

  Ahoj,
  také jsem začal od motoru, kolega se zmínil, že má nějaký motor ze staré čízy, tak jsem řekl "dej to sem" a už se hledal rám a zbytek. Renovace prozatím stojí nejsou všechny díly čekám na jarní a velikonoční burzy. Také přeji mnoho zdaru a třeba se někdy potkáme na nějakém veteránsrazu 


 • Vlkec
  18.březen 2014, 17:41,

  Jak pokračuje shánění dílů a renovace? Držím palce sám se použím o něco podobného jen jsem začal od motoru.


 • Lubor
  17.listopad 2013, 18:54,

  Máš krásný cíl. Přeji Ti jeho brzké dosažení. Mám s tímto zkušenosti nejen vlastní. Někdy se vyplatí koupit již hotový kus a pak se s ním těšit. Je to běh na velmi dlouhou trať.


 • Teslatron
  15.leden 2013, 06:35,

  Také tě zdravím, renovace vlastne ještě nezapočala, sehnal jsem ale par dalších dílů a tak už se to k tomu momentu renovace blíží. Budu se snažit v nejbližší době trochu doplnit článek. Děkuji za zájem.


 • Martin
  12.leden 2013, 00:14,

  Zdravím.Jak si na tom s renovací?